Yeni Bir Başlangıç

Herkese merhaba arkadaşlar,

8 aylık bir süreden sonra yazı yazabilmek oldukça keyifli. Aslında 22 Kasım 2015 tarihinde yazmış olduğum Bitirme Tezi Yazı Dizisi #1 yardımıyla sürekli olarak yazmayı planlıyordum fakat bitirme tezi, mezuniyet derken yine zaman ayıramadım. Sonrasında yazmış olduğum bir kaç konu haricinde de aktif olamadım. Uzun bir aradan sonra ilk yazımı yeni yılın ilk gününde yazıyor olmam aslında kısaca yeni bir başlangıç yapma isteği. Umarım yeni yıl, hepimiz için sağlıklı ve mutlu bir yıl olur. (Ben bu satırları yazdığım sırada çoktan yeni yılın ilk terör saldırısı gerçekleşti bile. Hayatını kaybeden yurttaşlara Allah’tan rahmet diliyorum.)

2016 yılı kendi açımdan oldukça verimli geçti. Haziran ayında üniversiteden mezun oldum. 5 yıl boyunca öğrenci olarak yaşadığım Isparta’da çok güzel anılar biriktirdiğimi şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Her ne kadar devamı gelmese de yukarıda bahsettiğim bitirme tezi konusunda da güzel gelişmeler yaşadım. Tübitak 2209A destekli Kinect Kontrollü Robot Kol projem ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bitirme Tezi Sergisi Birinciliği ve KOSGEB Girişimcilik Eğitimi ödüllerini kazandım. Başta Tübitak olmak üzere emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

Mezuniyetimin hemen akabinde iş arayışları ve görüşmelerine başladım. Temmuz ayı itibariyle de Bursa’da yabancı bir mühendislik firmasında işe başladım. Kısaca bireysel olarak güzel ve verimli bir yılı geride bıraktım. Umarım 2017 yılı da, bireysel iyi gelişmelerin yanında ülkemiz içinde terörsüz, başarılı ve güzel bir yıl olur.

Son dönemlerde Arduino ve Raspberry Pi ile yaptığım uygulamalar için mailler alıyorum. Daha iyi ve yaratıcı uygulamalar ile bu çalışmalara devam etmeyi planlıyorum. Turta firmasının çıkarmış olduğu Raspberry Pi modülleri için gönüllü Turtalog oldum (: Şuan için yeni çıkan röle kartı ile çalışmalar yapıyorum. En kısa zamanda bu çalışmaları yazacağım. Ayrıca vakit bulabilirsem her ay elle tutulur bir proje de yapmayı planlıyorum. Bu projeler için gönüllü arkadaşlar ile Bursa veya Kocaeli’de bir araya gelip çalışabileceğim bir ortam yaratma peşindeyim. Uzun vadede ise başta NeuroSky Mindwave Mobile ve Amazon Echo ile çalışmalar yapmak istiyorum. Ayrıca bitirme tezinde kullandığım Kinect için de güzel fikirlerim var. Umarım gerçekleştirebilirim.

Son olarak Kinect Kontrollü Robot Kol projesine ait videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ZN31vOLUfAk

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

4 thoughts on “Yeni Bir Başlangıç

  1. Emeğine sağlık çok güzel projelerin ve düşüncelerin var.Keşke üniversitemizden mezun olmadan önce tanışabilseydik seninle, kısmet değilmiş. Ben de 2. sınıfım henüz ama 5 senede bitiririz inşallah 😂 Müsait olursan da eğer sana bazı sorularımı iletmek isterim.Hayatında başarılar her şey gönlünce olsun.

Leave a Comment